4 עקרונות ודרכים למנוע או להפחית את כאבי הראש שלך

אני רוצה לשתף אותך ב 4 עקרונות ודרכים שעוזרות לרוב האנשים שאותם אני מלווה, ועשויות לעזור גם לך למנוע או להפחית את כאבי הראש שלך.

 לחפש את האבחון הנכון:  רבים מאלה שמגיעים אלי לטיפול אינם יודעים מה סוג כאב ראש שממנו הן סובלים. האם יש לך מיגרנה, כאב ראש מתחי (Tension Headache), כאב משולב של שניהם, כאב ראש מקבצי (Cluster) או סוג אחר של כאב ראש?  חשוב מאד לזהות את סוג כאב הראש, כדי לקבל את הטיפול המתאים.  מידע ראשוני על סוגי כאבי הראש נמצא עבורך באתר שלי: על  Tension Headache  על 3 שאלות מרכזיות לאבחון מיגרנה  על מיגרנה של הבטן   על כאבי סינוסים או מיגרנה . אמשיך לפרסם מידע על סוגי כאבי ראש באתר ולכן מומלץ להמשיך ולהתעדכן.

 לזהות את טריגרים: כדי להבין יותר טוב מדוע כאבי הראש מופיעים, רצוי לתעד אותם ולזהות איך הם קשורים למאכלים או משקאות מסוימים, לשינויי מזג האוויר, לתרופות, לשינויים הורמונאליים וכמובן לטריגר המרכזי -  Stress. לצורך כך, מומלץ לנהל יומן כאבי ראש.

 להשתתף באופן פעיל בניהול כאב הראש שלך: רצוי שהאבחון ומתן ההמלצות לטיפול תרופתי (במידה ונדרש) יתבצעו על ידי נוירולוג מומחה לכאבי ראש. אך שותפות אקטיבית שלך בטיפול תוכל לסייע לרופא שלך לעזור לך. חלק מהשותפות הזו, הוא להכיר וללמוד כמה שיותר על כאבי הראש שלך. קיימים מקורות רבים עם מידע מפורט על כאבי ראש. אחד מהם הוא אתר האגודה לכאבי ראש ופנים.  כמובן שדף הפייסבוק שלי והאתר הזה ספקו לך מידע נוסף בעל ערך רב.

 לטפל בעצמך:  שינויים באורח החיים – תזונה מתאימה, פעילות גופנית וניהול לחצים (Stress Management) - עשויים לסייע מאד למנוע או להקל על כאבי הראש והמיגרנות שלך. יתכן ועדיין לא מצאת את הטיפול המתאים עבורך. אך חשוב לא להתייאש! תמיד אפשר למצוא את הדרך שתוכל להקל. בכל מקרה, רצוי מאד להתחיל לטפל בעצמך עוד היום! לא לחכות!  2 צעדים שכדאי להתחיל איתם כבר היום: 1. לצאת הליכה מתונה של 45 דקות  2. לעבור לנשום רק מהאף.

שתפו עם חברים

Comments

comments